Způsob výcviku?

Naší doménou je moderní výcvik psů. Co je ale moderní výcvik psů?

V moderním výcviku psů jsme obrátili póly v tom, kdo je ten, kdo nás tlačí do tréninku. Není to psovod, který musí psa různě motivovat: prohazování míčků nebo pamlsků, utíkání před psem, dráždění psa a mnoho dalšího, aby se pes trochu pohnul... V moderním tréninku je to pes, kdo je ten proaktivní, kdo nás vyzývá, abychom už konečně vyslovili nějaký povel. A psovod je tady ten líný z dvojice! Moderní výcvik psů není jen velká motivace a aktivita, ale také soustředění a přemýšlení. Pes musí proaktivně nabízet různá řešení. Čistá mysl je nutná pro shaping. Pes je vynálezcem každého kritéria až do hotového cviku. Pes si myslí, že celý trénink vede! 

Instruktor NePoPo®

Je to systém, který vytvořil Bart and Michael Bellon. Je to Negativní Pozitivní Pozitivní systém. NePoPo® systém je systém, kde korekce psa nevede k jeho submisi. Při tvorbě chování po negativním posílení ihned následuje pozitivní posílení. Následkem toho nepříjemný pocit přináší příjemný pocit (Pavlov). Později v tréninku použijete ten samý negativní stimul v módu korekce, což způsobí, že pes se z nežádoucího chování ihned vrátí do požadovaného chování. Použitím NePoPo® systému připravujete psa na den, kdy se dostaví konflikt, pes udělá špatné rozhodnutí, přijde korekce. Ale tato korekce ho ihned postrčí z nežádoucího chování do požadovaného chování a to s porozuměním, sebevědomím a rychlostí. 

Jak vypadá trénink?

Před výcvikem nejdříve rozebereme problém, situaci či jednotlivý cvik. Vysvětlíme si chování psa, jeho motivy a na základě těchto poznatků navrhneme řešení. Poté se vrhneme na praktický výcvik, po jehož skončení opět rozebereme celou situaci a tímto budeme postupovat k Vámi požadovanému řešení. Nejdůležitější je pro nás, aby naši klienti pochopili chování svého psa a pochopili princip a metody tvarování chování psa, aby trénink směřoval k cíli, který si klienti u svého psa vytyčili. Nedočkáte se tedy u nás klišé odpovědí a postupů, ale vysvětlených principů a metod přizpůsobených na Vás jako konkrétního klienta a na Vašeho konkrétního psa.

Pro koho je výcvik a co s sebou?

Výcvik je určen pro širokou veřejnost. Není omezen věkem. Vítány jsou i děti (děti mladší 15 let se souhlasem rodičů). Ve výcviku nehraje roli stáří psa, původ psa, plemeno, ani jeho pracovní dispozice. Každý pes je motivovatelný k práci a my Vám ukážeme jak na to.

  • vodítko (nejlépe 2-3m dlouhé)
  • odměny (pamlsky, hračky)
  • klikr - pokud používáte
  • obojek
  • náhubek (pokud je nutný)
  • voda, miska
  • na první hodinu očkovací průkaz
  • dobrou náladu

Těšíme se!