Individuální výcvik

Výcvikové hodiny jsou vypsány převážně individuální formou. Proč? Protože, když psovi něco vysvětlujeme, tak musíme mít jeho soustředění a zaujetí. To ve skupinovém výcviku není možné, protože pes je hlavou u jiných podnětů (jiní psi, lidé atd.). I když jsou skupinové kurzy velmi populární a mají velkou tradici, tak z hlediska učení psů a přínosu k výcviku a výchově mají nulovou efektivitu. Psa ve skupinovém kurzu musí psovod přemlouvat, vláčet a nakonec se z toho stane jen drezůra, která má nulovou efektivitu pro výcvik psa. Poté je to zbytečný čas pro Vás, Vašeho psa a tím pádem i zbytečné peníze... 

Agresivní a problémové chování

Potkáte jiného psa či se k Vašemu psu někdo přiblíží a Váš pes je najednou jak smyslů zbavený? Štěká, vrčí, zmítá se na vodítku, útočí či se naopak krčí a snaží se utéci? Máte tedy reaktivního psa, který na všechny tyto podněty reaguje z důvodu strachu a jeho chování je motivováno pudem sebezáchovy.
Naučíme Vás, jak posílit sebevědomí Vašeho psa, jak reagovat v těchto situacích a jak vysvětlit psovi, že se daného podnětu nemusí bát, ale že naopak klid v přítomnosti nepříjemného podnětu se mu vyplatí.Veškeré metody výcviku jsou nenásilné. Nejsme příznivci hrubých a nátlakových metod, které tuto situaci ještě zhorší. Fungují pouze tehdy, když se pes bojí více hrubé reakce psovoda než předchozího samotného podnětu (pes, cizí člověk atd.). Naopak k práci se psem používáme moderní způsoby výcviku zvířat, které vedou ke snížení citlivosti Vašeho psa.  

Nosework

Nosework je jeden z nejmodernějších psích sportů. Jedná se vlastně o simulaci pachové identifikace služebních psů, akorát, že my učíme psa hledat a označit jiné pachy než drogy, výbušniny, peníze a další. Nicméně trénink je téměř totožný. Učíme psy nacházet specifické pachy (skořice, pomerančová kůra, hřebíček a další) a označovat jejich lokaci v různém prostředí.

Nosework využívá přirozené devízy psů a to je velmi dobrý čich. Tento sport je velmi vhodný pro trénování koncentrace a je vhodný pro psy bez rozdílů.

Socializace

Socializace štěňátek je jedna z nejdůležitějších zkušeností, kterou pes musí prodělat. Štěňata jsou rozdělena dle stáří, velikosti a temperamentu. Cílem je, aby každé štěně mělo jen a pouze pozitivní zkušenosti s jinými psy a v interakci s jinými psy se učilo správnému psímu chování :) 

Pořádáme pravidelné socializační procházky - každý měsíc pro psy všech plemen a všech věkových kategorií. Procházky se mohou účastnit celé rodiny, party kamarádů, všichni jsou vítáni...

Hlídání psů

Jedete na dovolenou, čeká Vás služební cesta či jste onemocněli a nemá Vám kdo hlídat psa? Svěřte psa na hlídání profesionálům. Pro pejska si přijedeme a po hlídání Vám ho opět zavezeme. Pejsek může být jak venku, tak doma :) Samozřejmostí je venčení, ale dokonce i výcvik.  

Internátní výcvik

Tato forma výcviku je vhodná pro majitele, kteří jsou časově vytížení nebo se z jiných důvodů nemohou věnovat výcviku svého psa.

Pes je během výcviku ubytován u nás.

Výcvik psa probíhá minimálně 2x denně.

Pes je krmen Vaším krmivem, které nám dodáte.

K internátním výcviku je uzavřena smlouva.

Poradenství a semináře

Potřebujete poradit s Vašim čtyřnohým miláčkem? Nevíte si rady a nikdo není schopný Vám poradit? Kontaktujte nás, zaručujeme Vám profesionální a individuální přístup.

Pořádáme tématické semináře zaměřené na aktuální problémové téma. (klikrtrénink, pachové práce - stopy, pachová identifikace - nosework, motivace, odměňování a další)

Těšíme se na vaši návštěvu!