Jak vypadá trénink

Fáze cviku:

  • vysvětlování - individuální
  • upevňování - individuální x skupinový
  • zatěžování - skupinový

Díky tomuto rozložení je nejefektivnější šance pro vytvoření cviku, který bude fungovat doma, na cvičišti, ale i za ztížených podmínek v běžném životě.

Nemůžete psovi vysvětlovat cvik ve ztížených podmínkách (skupinový výcvik), když tam pes doslova mentálně není, nesoustředí se. Tato situace je pro něj příliš těžká a nakonec z ní má jedinou zkušenost -> neúspěch.

Většina cvičáků nabízí tzv. skupinové cvičení od 3 a více psů ve skupině za hodinu. Psi, kteří nejsou zvyklí cvičit v přítomnosti jiných psů, tak mají velký problém se soustředěním a motivací. Pak jsme svědky okřikování, nucení psa a dalších nátlakových metod. Pokud si to člověk přepočte, tak ve skupině 3 psů je to pouhých 20 minut pro Vás a vašeho psa a to nepočítáme s přestávkami mezi jednotlivými tréninky. Naše škola naopak nabízí individuální 45 minutovou lekci jen pro Vás a Vašeho psa. Reakce na cizí psy se trénuje jako samostatná lekce právě se zaměřením na toto chování. Skupinové lekce jsou taktéž používány pro upevňování a zatěžování naučených cviků, nikdy ne ale ve fázi vysvětlování. Nabízíme Vám tak jedinečný individuální přístup.

Profesionální přístup

Pchto poznatků navrhneme řešení. Poté se vrhneme na praktický výcvik, po jehož skončení opět rozebereme celou situaci a tímto budeme postupovat k Vámi požadovanému řešení. Nejdůležitější je pro nás, aby naši klienti pochopili chování svého psa a pochopili princip a metody tvarování chování psa, aby trénink směřoval k cíli, který si klienti u svého psa vytyčili. Nedočkáte se tedy u nás klišé odpovědí a postupů, ale vysvětlených principů a metod přizpůsobených na Vás jako konkrétního klienta a na Vašeho konkrétního psa. Ke konkrétnímu psovi vždy přistupujeme principem: zvíře -> pes -> plemeno -> konkrétnřed výcvikem nejdříve rozebereme problém, situaci či jednotlivý cvik. Vysvětlíme si chování psa, jeho motivy a na základě těí jedinec

45 minut jen pro Vás a Vašeho psa

Naše lekce jsou tedy stavěny tak, že se během 45 minut budeme věnovat pouze Vám a Vašemu psovi a budeme řešit téma, které Vás konkrétně zajímá. Samozřejmostí jsou i aktivity a sporty, kde jsou už ve skupině maximálně 3 psi nebo přímo nabídka výcvikových kurzů. Vše je jen na Vás a případné domluvě. Vyjdeme Vám se vším vstříc.

  • 45 minutová individuální lekce
  • výcvikové kurzy
  • psí sporty a aktivity (většinou skupinové)
  • dle domluvy