Aktuality Psí školy ArkaProběhly NW zkoušky

10.10.2018

9.10. 2018 proběhly noseworkové zkoušky v kategorii Uz, Dz a U1. 8 lidí uspělo a 2 chybělo jen kousek štěstí. Ještě jednou všem moc gratulujeme a děkujeme rozhodčí Klára Hlubocká!


Proběhl seminář s Tobiasem Oleynikem

4.9.2018

Akci roku máme za sebou! Byl to úžasný seminář, Tobias je skvělý chlápek a předal nám vše, co jen mohl! Určitě to nebyl jeho poslední seminář u nás!KURZ: Perfektní přivolání - II.běh

22.8.2018

Pro velký zájem a plnou obsazenost 1.kola, vypisujeme další kurz. Moc se těšíme. Více v sekci: Rozvrh a akce.


Vypsané nové kurzy: Základní poslušnost a STOP: tahání na vodítku. Více v akcích :)


Pravidelné skupinové výcviky

5.8.2018

Připravili jsme pro Vás pravidelné skupinové výcviky, které pořádáme i mimo cvičiště v běžných provozních podmínkách pro ještě lepší výsledky. Více zde.

Každou neděli od 9:30
Internátní výcvik - nová služba!

25.6.2018

Tato forma výcviku je vhodná pro majitele, kteří jsou časově vytížení nebo se z jiných důvodů nemohou věnovat výcviku svého psa.

Pes je během výcviku ubytován u nás.

Výcvik psa probíhá minimálně 2x denně.

K internátním výcviku je uzavřena smlouva.POZOR! Socializace štěňat jsou 28.4. zrušena. Těšíme se příští týden! :) 


Pár momentek ze sobotní ho dne. Více zde.POZOR! Socializace štěňat jsou v sobotu 24.3. z důvody konání Dogfrisbee semináře zrušeny! Děkujeme za pochopení a těšíme se na další sobotu :) 


Přihlašování KURZ: Základní provozní poslušnost

12.3.2018

Bez ohledu na věk, plemeno či temperament psa by každý pes měl umět základní povely pro bezpečné soužití s člověkem. Základní povely jsou důležité z hlediska:

 • bezpečí zvířete
 • bezpečí okolí
 • komunikace mezi člověkem a psem
 • ochota psa spolupracovat s člověkem

Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky v práci se psem. Začít se může již od štěněte (od 12 týdnů věku). Začínáme 2.6.!


Přihlašování na KURZ: Dogfrisbee - začátečníci

12.3.2018

Moderní sport, který využívá přirozených pudů psa a to je lovení a následování kořisti (disku). Dogfrisbee je velmi jednoduše řečeno týmová hra psovoda a psa, kdy psovod pejskovi hází disky a pejsek je na oplátku chytá a případně i přináší.

A do toho všeho přidáme pár triků na efekt ;) Těší se na Vás Eliška, která trénuje pod špičkovou trenérkou Michaelou Androvou.


Tobias Oleynik - víkendový seminář

7.3.2018

Přinášíme Vám jedinečný seminář s jedním z nejlepších trenérů psů současnosti, kterým je Tobias Oleynik.
Tobias je velmi progresivní trenér, který například dlouhodobě spolupracoval s Trenérem trenérů: Bartem Bellonem. Tobias nám v ČR představí koncept moderního tréninku psů pro závodění v mezinárodním zkušebním řádu - IPO. Oddíl B - poslušnost.

Jak naučit psa jednotlivé cviky z IPO pomocí moderních postupů (využití sekundárních posilovačů jako je klikr, shaping, atd.) Můžete se těšit na víkend plný informací a praktických ukázek!
Seminář je překládán do češtiny! Seminář je ozvučen. Více.


KDY: 5.-11.8.2018 (neděle až sobota)

KDE: U Pípalů (Červená Řečice u Pelhřimova a Humpolce)

Spuštěno přihlašování na TÁBOR!

3.3.2018

Připravili jsme pro Vás výcvikový tábor, který je určen pro širokou veřejnost. Nezáleží na Vašich zkušenostech, věku psa či jeho plemeni. Jedná se o výcvikový tábor (dovolená se psem), kde si téma tréninku určujete sami. Každému týmu (pes + psovod) zaručujeme individuální přístup a řešení konkrétního výcvikového problému. Témata (volí si klient):

 • poslušnost (základní, pokročilá a sportovní)
 • nosework
 • problémové chování
 • stopa, obrany
 • dogdancing, dogfrisbee atd.

Moderní výcvik obran

2.3.2018

Od 8.4. začínají pravidelné výcviky obran. Tréninky budou vždy v neděli od 10:30. Více informací zde.


Novinky z Psí školy Arka - BŘEZEN

28.2.2017

Na jaro pro Vás máme nachystaných spoustu akcí!

Od dubna taktéž startujeme s moderním výcvikem obran a máme pro Vás jedno velké překvapení! Podařilo se nám domluvit s Tobiasem Oleynikem, jedním z nejlepších trenérů psů současnosti! Bude mít u nás víkendový seminář!

 Sledujte nás! Kapacita je pouze 30 účastníků!  


Proběhl víkendový seminář na téma Nosework pro ZKO Kaplice v Nových Hradech v Jižních Čechách

26.2.2018

Od 23. - 25.2.2018 proběhl víkendový seminář na téma Nosework. Moc rádi jsme přijali pozvání ZKO Kaplice a děkujeme za organizaci semináře Nele Polákové. Taktéž děkujeme všem účastníkům, byli jste skvělí! A moc se těšíme na příště ;)


Proběhla další z řady Socializačních procházek a již je naplánována další!

11.2.2018

11.2. proběhla další z řady socializačních procházek. Účast byla opět hojná :) a jsme za to moc rádi :) Psiska i majitelé byli spokojeni a my tak samozřejmě také. Můžeme Vás pozvat na další procházku, která proběhne 18.3. na Valdštejnsku. Tak neváhejte :)


Hodiny pro psy s agresivním a problémovým chováním -  vždy v neděli od 15:30

více zde


Seminář Dogdancingu s Kamilou Vavřincovou

11.2.2018

Zveme Vás na jedinečný seminář dogdancingu. Vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Seminář bude zaměřen především na přípravu na dogdancingové zkoušky 1.-3. stupně! Pokud si donesete hudbu na flash disku
 • je možné Vám na místě sestavit celou zkouškovou sestavu
 • dále individuálně - nácvik nových triků a cviků
 • vysvětlení zkušebního řádu
 • pravidla na závody, zkoušky, vysvětlení jednotlivých cviků, heel pozic atd.

Spuštěno přihlašování na KURZ: Základní provozní poslušnost v Praze!

5.2.2018

Chcete se naučit psa motivovat, komunikovat s ním a naučit ho základní cviky: oslovení, přivolání, sedni, lehni, zůstaň, chůzi na vodítku a místo? Pak je tento kurz přímo pro Vás. Vhodné pro začátečníky a pro psy již od 12 týdnů věku. 


POZOR! Socializace štěňat jsou v sobotu 3.2. zrušeny! Těšíme se další sobotu ;) 


Dogfrisbee víkend s Míšou Androvou  poslední volná místa!

15.1.2018

Víkendový dogfrisbee seminář s Míšou Androvou. Zaměřený na techniku házení, tvorbu sestavy na závody, vše co si budete přát. :) 
KDY: 24.3 -25.3.2018


POZOR! Socializace štěňat jsou v sobotu 20.1. zrušeny! Těšíme se další sobotu ;)


Nový KURZ: Pokročilá poslušnost

11.1.2018

Máte za s sebou základní kurz poslušnosti či Váš pes již základní kurz zvládá, ale chtěli by jste se posunout dál a baví Vás práce se psem? Chtěli by jste dále upevňovat poslušnost a zároveň dát psovi zaměstnání? Chtěli by jste se věnovat obedience či sportovní kynologii? Tak je tento kurz přesně pro Vás! 

Co Vás čeká? Individuální poslušnost (cviky dle přání klienta či dle plánu psí školy) a skupinová poslušnost pro upevnění a zatížení již naučených cviků.


Nový KURZ: STOP tahání na vodítku

9.1.2018

Jakmile připnete vodítko, tak ho pes ihned napíná? Bolí Vás již ruce z neustálého tahání a máte je snad už vytahané? Pes se zastavuje, kde chce a doslova on venčí Vás? Míjení lidí či psů je pro Vás noční můrou? Pokud vlajete za psem, tak je to Vám oběma velmi nebezpečné. Je čas na změnu! 

Přihlašte se na tento kurz a dozvíte se, jak se psem na vodítku nezápasit, ale naopak se s ním srozumitelně domluvit.Během 4 týdenního kurzu Vás naučíme základy srozumitelné komunikace se psem na vodítku, kdy se procházky stanou příjemnými. 


Proběhla další z řady Socializačních procházek a již je naplánována další!

8.1.2018

7.1. proběhla další z řady socializačních procházek. Účast byla opět hojná :) a jsme za to moc rádi :) Psiska i majitelé byli spokojeni a my tak samozřejmě také. Můžeme Vás pozvat na další procházku, která proběhne 11.2. v Kokořínsku. Tak neváhejte :)


Nový článek: Agresivní chování u psů!

5.1.2018

Víte, kdy je pes agresivní? Víte, co ho k tomu vede? Víte, co je strachová reaktivita a jak s ní pracovat? Vše se dozvíte v našem článku!


Psí škola Arka přeje mnoho úspěchů v roce 2018!

Blíží se konec roku a to je vždy čas na sumírování. Psí škola měla skvělý rok. Navštívilo nás 197 klientů, uspořádali jsme 18 tématických seminářů a kurzů, kterých se účastnilo 218 klientů, každý měsíc zorganizovali socializační procházky, kterých se zúčastnilo 203 klientů, každý týden probíhala socializace štěňat, kterých se zúčastnilo 246 klientů, hlídali jsme 23 psů, poskytli jsme rady několika desítkám klientům přímo u nich doma, spolupracovali jsme se školami s cílem vzdělávání dětí a mnoho dalšího. Za Vaši přízeň Vám mnohokrát děkujeme a jen nám to ukazuje stále se zvyšující trend a touhu majitelů psů za vzděláváním a hledáním cest, kde se k tvarování chování psů nepoužívají donucovací prostředky, řev, psychický nátlak, demotivace a další. Ale naopak chcete, aby pes jednotlivé povely sám vykonával s radostí a ať už to jsou triky nebo životně důležité povely. Za to Vám patří veliká úcta. nicméně nespíme na vavřínech a můžeme Vám prozradit, že příští rok bude ještě našlapanější. Plánujeme další semináře, víkendovky, letní tábory, vybavení cvičiště, tématické semináře, nové sporty, vzdělávání dětí, spolupráce se školami, vzdělávání široké veřejnosti a mnoho dalšího. I za Vaše nápady a připomínky budeme rádi ;)Tímto Vám chceme ještě jednou poděkovat a zároveň popřát mnoho úspěchů a zážitků Vám i zvířátkům v novém roce! :) PF 2018 


Přihlášky pro KURZ: Nosework

17.12.2017

Nosework je jeden z nejmodernějších psích sportů. Jedná se vlastně o simulaci pachové identifikace služebních psů, akorát, že my učíme psa hledat a označit jiné pachy než drogy, výbušniny, peníze a další. Nicméně trénink je téměř totožný. Učíme psy nacházet specifické pachy (skořice, pomerančová kůra, hřebíček a další) a označovat jejich lokaci v různém prostředí.

Nosework využívá přirozené devízy psů a to je velmi dobrý čich. Tento sport je velmi vhodný pro trénování koncentrace a je vhodný pro psy bez rozdílů. 


Rozhovor s Bartem Bellonem

13.12.2017

Přinášíme Vám jedinečný překlad rozhovoru s jedním z nejlepších a nejvyhledávanějších trenérů současnosti s rukopisem mnoha závodníků v IPO, Belgickém ringu, Francouzském ringu, KNPV, K9 a mnoho dalších....

Je jím otec moderního výcviku psů: Bart Bellon.


Další socializační procházka!

13.11.2017

10.12.2017 proběhla další z řady socializačních procházek, která se opět těšila bohaté účasti a příjemné a zábavné atmosféře, jak již zvykem :) a máme pro Vás již naplánovanou další! Tentokrát proběhne 7.1. v Českém ráji - projdeme Drábské světničky! Neváhejte!


Nový článek: 10 mýtů ve výchově a výcviku psů

8.12.2017


Spuštěny přihlášky na Prodloužený výcvikový víkend!

7.12.2017

Připravili jsme pro Vás výcvikový víkend (10.-13.5.2018), který je určen pro širokou veřejnost. Nezáleží na Vašich zkušenostech, věku psa či jeho plemeni. Jedná se o intenzivní výcvikový víkend, kde si téma tréninku určujete sami. Každému týmu (pes + psovod) zaručujeme individuální přístup a řešení konkrétního výcvikového problému. Témata (volí si klient):

 • poslušnost (základní, pokročilá a sportovní)
 • nosework
 • problémové chování
 • dogdancing, dogfrisbee atd.

Přemýšlíte o dárku k Vánocům? Máme pro Vás skvělý tip, který určitě udělá radost!


Vypsány nové kurzy na leden!

28.11.2017


Rozhovor s Martinem

19.11.2017

Ve spolupráci s eCanis.cz jsme připravili seriál na téma Moderní výcvik psů. První díl začíná rozhovorem se mnou :) Příjemné počtení :) Přečíst si ho můžete po kliknutí níže nebo stáhnout celý časopis zde.


Další socializační procházka!

13.11.2017

11.11.2017 proběhla další z řady socializačních procházek, která se opět těšila bohaté účasti a příjemné a zábavné atmosféře, jak již zvykem :) a máme pro Vás již naplánovanou další! Tentokrát proběhne 10.12. v Českém ráji - projdeme Prachovské skály! Neváhejte!


Proběhl výcvikový víkend!

13.11.2017

Od 27.-29.10. proběhl v Krakonošově zatíší v Poniklé výcvikový víkend. Víkendu se zúčastnilo 16 psů. Díky penzionu, který nám zajistil vše nezbytné (vynikající jídlo, hala, louky atd.) byl víkend více než zdařilý. chtěl bych všem poděkovat a již mohu oznámit, že plánujeme další víkendy a dokonce letní tábor. Moc všem děkujeme!


Spuštěno přihlašování na KURZ: Základní provozní poslušnost

17.10.2017

Chcete se naučit psa motivovat, komunikovat s ním a naučit ho základní cviky: oslovení, přivolání, sedni, lehni, zůstaň, chůzi na vodítku a místo? Pak je tento kurz přímo pro Vás. Vhodné pro začátečníky a pro psy již od 12 týdnů věku.


Psí škola Arka na Dni zvířat

10.10.2017

Opět jsme zavítali mezi děti a předvedli ukázky pachové identifikace, dogdancingu a dogfrisbee :) Byl to náročný den, ale všichni byli skvělí :)


Nový článek: Výživa psů

19.9.2017

Pokud chcete mít doma zdravého, šťastného psa, tak jeho správná výživa je alfou a omegou pro to, aby jste toho dosáhli. Výživa psů je jedno z nejvíce diskutovaných témat. A názory jsou dosti nejednotné. Často podléháme aktuálním trendům, předsudkům, polopravdám a marketingovým chytákům. Udělat si objektivní obrázek, který by byl dostatečně ucelený, je velmi složité. Ale jaké jsou tedy požadavky na výživu psů a co je nejoptimálnější řešení? Odpovědi se pokusíme nastínit v tomto článku.


Další socializační procházka!

11.9.2017

10.9.2017 proběhla další z řady socializačních procházek, která se opět těšila bohaté účasti a příjemné a zábavné atmosféře, jak již zvykem :) a máme pro Vás již naplánovanou další! Tentokrát proběhne 8.10. v Českém ráji - projdeme Hrubou skálu! Neváhejte!


Otevřen nový KURZ: Příprava na střelbu a pyrotechniku

11.9.2017

Nechcete, aby Vám pes přehnaně reagoval na rázné zvuky, střelbu či pyrotechniku? Pak je tento KURZ přímo pro Vás, cílem kurzu je se dozvědět, proč tyto reakce vlastně vznikají a co vše můžu udělat proto, abych těmto reakcím preventivně předešel. 


Otevřen nový KURZ: Dogdancing pro začátečníky

8.9.2017

Sport, kde pes pod vedením psovoda provádí cviky v rytmu hudby (alepoň přibližně) má různé názvy. Nejčastější je tanec se psem, ale teď se začíná hodně používat i mnohem přiléhavější dogdancing. Cvikům se krom zdraví psa a psovoda nekladou vůbec žádné meze, možná i proto je tento sport čím dál tím víc populárnější, můžete se svým psem doslova vyblbnout


Moderní výcvik obran!

1.9.2017

Srpnový výpadek nebyl způsobený dovolenou, ale naším vzděláváním :) Aneb MODERNÍ VÝCVIK OBRAN bez zastrašování psa, zubení se na psa, ohrožování psa, fyzického a psychického nátlaku na psa. Ale naopak výcvik obran postavený na rozvoji loveckého pudu a jeho technik, rozvoji aktivního psa a jeho učení, rozvoji sebevědomí a osobnosti psa. Máte se na co těšit! ;) 


Otevřen nový KURZ: Nosework a pachové práce - začátečníci

30.8.2017

Máte velmi aktivního psa, který má problém se soustředěním? Nedaří se Vám ho unavit? Pak je toto odvětví přímo pro Vás! Nenáročné na psovoda. Moderní sport - královská disciplína, která rozvíjí a příjemně unavuje Vašeho psa.


Otevřen pro velký zájem další KURZ: Snížení reaktivity psa

29.8.2017

Potkáte jiného psa či se k Vašemu psu někdo přiblíží a Váš pes je najednou jak smyslů zbavený? Štěká, vrčí, zmýtá se na vodítků, útočí či se naopak krčí a snaží se utéci? Máte tedy reaktivního psa, který na všechny tyto podněty reaguje z důvodu strachu a jeho chování je motivováno pudem sebezáchovy. Více


Otevřen nový KURZ: pokročilá poslušnost!

21.8.2017

Od 30.9. se otevírá další kurz pokročilé poslušnosti. Přihlašování spuštěno! Více


Zveme Vás na intenzivní výcvikový víkend!

21.8.2017

27.-29.10.2017 jsme pro Vás připravili výcvikový víkend, který je určen pro širokou veřejnost. Nezáleží na Vašich zkušenostech, věku psa či jeho plemeni. Jedná se o intenzivní výcvikový víkend, kde si téma tréninku určujete sami. Každému týmu (pes + psovod) zaručujeme individuální přístup a řešení konkrétního výcvikového problému. Témata (volí si klient):

 • poslušnost (základní, pokročilá a sportovní)
 • nosework
 • problémové chování
 • dogdancing, dogfrisbee atd. 

Více zde


Proběhla pravidelná socializační procházka a již Vás zveme na další!

11.8.2017

6.8. proběhla další z řad socializačních procházek, účast byla opět hojná a všem se to dle spokojených tváří moc líbilo! A my všem moc děkujeme! Jste skvělá parta! A rovnou Vás zveme na další, která proběhne 10.9.2017 na Kokořínsko. Podíváme se na do sklaního bludiště! Více


Proběhl výcvikový podvečer s grilováním

11.8.2017

29.7. proběhl první výcvkový podvečer s grilováním. Věnovali jsme se poslušnosti, agility a obranám. Večer jsme si udělali dobré jídlo a naplnili naše lidské žaludky. Pak následovaly Klikr-hry, kdy se psovodi na chvíli stali psy a vyzkoušeli si, jak se jejich vlastní pes cítí! Moc všem děkujeme!


Další vzdělávání dětí za námi! Tentokrát v Praze!

28.7.2017

27.7. jsme navštívili přímětský tábor v Praze, kde bylo naším úkolem udělat prezentaci na téma: Děti a psi. Moc jsme si to užili, přednáška se líbila tak moc, že jsme se dohodli na dlouhodobé spolupráci. Moc děkujeme!


Spuštěno přihlašování na další KURZ: Základní provozní poslušnost!

26.7.2017

KURZ je vhodný pro psovody bez rozdílu zkušeností. Vhodné především pro úplné začátečníky, kdy se během kurzu naučíte, jak psa motivovat, jak s ním komunikovat a jak ho učit základní prvky poslušnosti. Vhodný pro všechny psy bez rozdílu plemene a věku (vhodné již od štěňat). Více KURZ: základní poslušnost.


KURZ: Základní provozní poslušnost I. běh - úspěšně za námi!

7.7.2017

Gratulujeme všem účastníkům k úspěšnému absolvování kurzu (celkem 7 týmů). Všichni udělali obrovský posun v práci se svým psem a po zásluze mohli své psy dekorovat kokardami a pyšnit se diplomem za absolvování kurzu. Součástí kurzu byla: teorie, motivace, klikr, oslovení, přivolání, polohy, chůze na vodítku a zůstaň. V běhu už je druhý běh tohoto kurzu a samozřejmostí je postup do KURZU: Pokročilá poslušnost. Ještě jednou všem gratulujeme!


Proběhla socializační procházka a zveme Vás již na další!

7.7.2017

2.7. proběhla další z řady socializačních procházek. Tetokrát jsme navštívili Český ráj a procházka byla poklidná, s hojnou účastí a včetně vodního osvěžení, kterou psi náležitě ocenili. Máme pro Vás již naplánovanou další procházku. Navštívíme okolí Máchova jezera - Hradčanské rybníky. Takže opět koupačka a možná bude i návštěva mini Zoo. Více.


Otevřen nový KURZ: Agility pro začátečníky!

30.6.2017

Otevřen nový nábor agiliťáků! Neváhejte a přihlaste se! Více


Focení psů

28.6.2017

Každý milovník psů chce mít opravdu hezkou fotografii svého psa. Takto kvalitní fotografii si můžete vytisknout, zarámovat a pověsit na místo, kde se svým miláčkem můžete chlubit.

My Vám nyní přinášíme jedinečnou možnost, jak takové fotky svého psa pořídit a to formou malého setkání majitelů a jejich psů a s profesionální fotografkou. Více.


Zveme Vás na výcvikový podvečer s grilováním

26.6.2017

Chcete potrénovat se svým psem, ale poté se dozvědět více? Chcete si zkusit, jak se během tréninku cítí Váš pes a jak je důležité, aby naše požadavky byly pro psa srozumitelné? Chcete znát rozdíl mezi použitím pozitivní a negativní motivace na vlastní kůži? Vedle toho si chcete užít dobré jídlo, spoustu zábavy a diskuzi jak psích, tak nepsích témat? Tak je tento podvečer přímo pro Vás! A nezapomeňte s sebou vzít přátele nebo rodinu. Více


Proběhl 1. ročník Buličího víkendu u Máchova jezera

19.6.2017

Děkujeme všem účastníkům za skvělý víkend v pekelném tempu. Poznal jsem skvělé lidi a jejich psy, ke kterým má bohužel spousta lidí předsudky. Avšak jen z neznalosti.

Byli jste skvělí a pevně věřím, že jsem Vám stihl za víkend dát dostatek informací pro srozumitelnou komunikaci s Vaším psem, která je základem pohodového vztahu.

Moc děkuji organizátorům Zuzce a Iwet,  bylo mi ctí ;)


19.6.2017

Socializace štěňátek tento týden v neděli 25.6. od 10:30!


Nový článek: Pes za to NIKDY nemůže!

16.6.2017

V pejskařině se až příliš často setkávám s velkým nepochopením psího chování ze strany majitelů. Z tohoto důvodu jsou poté psi svými majiteli psychicky týráni. 

Pamatujme ale, že pes za to NIKDY nemůže! Více


Otevřen KURZ Dogfrisbee pro začátečníky - hlaste se!

15.6.2017

Moderní sport, který využívá přirozených pudů psa a to je lovení a následování kořisti (disku). Dogfrisbee je velmi jednoduše řečeno týmová hra psovoda a psa, kdy psovod pejskovi hází disky a pejsek je na oplátku chytá a případně i přináší. 
A do toho všeho přidáme pár triků na efekt ;) Těší se na Vás Eliška, která trénuje pod špičkovou trenérkou Michaelou Androvou.  Více


Výcvik psů v Praze!

3.6.2017

Máme pro Vás velkou novinku! Od července budou probíhat pravidelné výcviky v Praze v Pesoparku v Uhříněvsi. A to vždy v úterý od 15 - 21 hod. Více zde.


Zveme Vás na KURZ: Snížení reaktivity psa

29.5.2017

Potkáte jiného psa či se k Vašemu psu někdo přiblíží a Váš pes je najednou jak smyslů zbavený? Štěká, vrčí, zmýtá se na vodítků, útočí či se naopak krčí a snaží se utéci? Máte tedy reaktivního psa, který na všechny tyto podněty reaguje z důvodu strachu a jeho chování je motivováno pudem sebezáchovy.

Naučíme Vás, jak posílit sebevědomí Vašeho psa, jak reagovat v těchto situacích a jak vysvětlit psovi, že se daného podnětu nemusí bát, ale že naopak klid v přítomnosti nepříjemného podnětu se mu vyplatí. Více 


Zveme Vás na seminář: STOP tahání na vodítku

24.5.2017

Jakmile připnete vodítko, tak ho pes ihned napíná? Bolí Vás již ruce z neustálého tahání a máte je snad už vytahané? Pes se zastavuje, kde chce a doslova on venčí Vás? Míjení lidí či psů je pro Vás noční můrou? Pokud vlajete za psem, tak je to Vám oběma velmi nebezpečné. Je čas na změnu!

Přihlašte se na tento seminář a dozvíte se, jak se psem na vodítku nezápasit, ale naopak se s ním srozumitelně domluvit. Více


Socializační procházky

24.5.2017

20.5. proběhla další socializační procházka a tentokrát jsme procházeli Kokořínskem včetně zastávky na zmrzlinu ve Mšeně ;) Všem moc děkujeme! A rovnou Vás zveme na další procházku, která se uskuteční 2.7. v Českém ráji, kde projdeme okruh u Branžeže. Tedy součástí procházky bude i koupání! VíceJednodenní seminář vystavování

23.5.2017

 • Chcete poradit ohledně vystavování svého pejska?
 • Jak se připravit na bonitaci?
 • Jak správně předvézt psa v kruhu?
 • Či zjistit jak výstavy fungují a co je vše potřeba znát než vyrazíte na svou první akci? A mnoho dalšího....

Máte možnost přijít na náš první seminář vystavovaní s paní Marcelou Novákovou. Více


Den na ZŠ v Benátkách nad Jizerou

19.5.2017

18.5. jsme opět strávili den s dětmi. Tentokrát na ZŠ v Benátkách nad Jizerou. A bylo to fuška, protože dětí bylo tolik, že jsme dělali celkem 3 kola ;) Velké poděkování Elišce a Díje ;)


Od července pravidelné výcviky v Sobotce u Jičína a v Praze!


Focení psů

5.5.2017

Každý milovník psů chce mít opravdu hezkou fotografii svého psa. Takto kvalitní fotografii si můžete vytisknout, zarámovat a pověsit na místo, kde se svým miláčkem můžete chlubit.

My Vám nyní přinášíme jedinečnou možnost, jak takové fotky svého psa pořídit a to formou malého setkání majitelů a jejich psů a s profesionální fotografkou. Více.


Spuštěno přihlašování na kurzy poslušnosti

5.5.2017

Spustili jsme přihlašování na kurzy poslušnosti:


Elektronické výcvikové obojky - předsudky, mýty... tak jak tedy?

28.4.2017

O elektronických výcvikových obojcích (EVO) slyšel jistě každý, dělí pejskaře na dva nesmiřitelné tábory. Je to způsobené tím, že o EVO koluje spousta předsudků, mýtů a polopravd. Spousta majitelů psů by byla překvapena, že EVO je funkcí trestů téměř nepoužitelné a vede tímto způsobem k řadě neštěstí a utrpení zvířat. Když už použít EVO (např. když pes loví zvěř), tak nikdy funkcí trestu, ale naopak jako nástroj pro upevnění předem naučeného cviku. EVO je nástroj, nikoliv motivace. EVO netrestá zvíře, to člověk, který z nepochopení mačká tlačítko. Více v článku. 


Socializační procházka

28.4.2017

23.4. proběhla další socializační procházka. Účast jako obvykle skvělá a dělá nám radost, že za námi jezdí lidi i z velmi vzdálených míst ;). Počasí nám jako obvykle přálo. Je nádherné sledovat psí komunikaci a spokojenost celých rodin. Dovolujeme si Vás tedy pozvat na další procházku. Tentokrát opět Kokořínsko a to okruh Pokličky - Mšeno. Ve Mšeně se tentokrát i zastavíme a ochutnáme vyhlášenou zmrzlinu. Přilášky zde.


Jak ochránit svého psa před napadením jiným psem?

20.4.2017

Bohužel z důvodu nezodpovědných majitelů poměrně častý problém. Víte, jak se v této situaci chovat, jak se bránit, jak jí předcházet? Víte, co znamená, když potkáte psa označeného žlutou stužkou? To vše v dnešním článku.


Pravidelné socializace štěňat

16.4.2017

Od 6.5. každých 14 dní v sobotu od 10:00 budou probíhat pravidelné socializace štěňat. Více informací zde.


Buličí výcvikový víkend

13.4.2017

16. až 18.6. se zúčastníme buličího víkendu ve Starých Splavech u Máchova jezera. Součástí víkendu bude trénink těchto nádherných psů a vzdělávání majitelů. Součástí tohoto víkendu je samozřejmě i diskuze nejen psích témat u večerního ohně, ale především přátelská atmosféra plná zábavy a nových poznatků. Moc se těšíme! Akce je již plně obsazena!


Bart Bellon: "Připadal jsem si jako Koperník.".

4.4.2017

Někteří z Vás se již možná zúčastnili jednoho ze seminářů s Bartem Bellonem. Někdo o něm třeba ještě nikdy neslyšel. Seminář Barta Bellona je jedna velká show a každý musí žasnout nad tím, co se svým psem Thorem (Flik van de Leibeekhoeve) předvádí. Tohoto současného profesionálního trenéra s moderním přístupem k výcviku a jeho výcvikovým systémem, který nazývá "NePoPo", nám představí následují rozhovor


Proběhla socializační procházka a v plánu je již další!

14.3.2017

12.3.2017 proběhla socializační procházka. Bylo to moc fajn a všem moc děkujeme! Počasí nám opět vyšlo na jedničku :) A v plánu je již další. Tentokrát 23.4.2017 a bude to opět okruh. Tentokrát se vydáme za Grenadýrama na Valdštejnsko (Doksy). Všechny srdečně zveme. Více info a přihláška zde.


Proběhl seminář: Klikr - trénink v Agility Bella z.s. (Nový Bydžov)

14.3.2017

11.3.2017 proběhl na cvičišti Agility Nový Bydžov seminář Klikr - trénink. chtěl bych moc poděkovat Lucii Frýdové za organizaci a všem účastníkům! Byli jste skvělí a pozorní! Pokračujte v započaté práci, máte můj obdiv ;)


KURZ: Nosework - začátečníci

10.3.2017

Nosework je jeden z nejmodernějších psích sportů. Jedná se vlastně o simulaci pachové identifikace služebních psů, akorát, že my učíme psa hledat a označit jiné pachy než drogy, výbušniny, peníze a další. Nicméně trénink je téměř totožný. Učíme psy nacházet specifické pachy (skořice, pomerančová kůra, hřebíček a další) a označovat jejich lokaci v různém prostředí.

Nosework využívá přirozené devízy psů a to je velmi dobrý čich. Tento sport je velmi vhodný pro trénování koncentrace a je vhodný pro psy bez rozdílů. Více o kurzu zde.


KURZ: Agility pro štěňátka

8.3.2017

Máte doma aktivní štěňátko a chcete se s ním v budoucku věnovat psím sportům nebo mít vyrovnaného parťáka pro život? V průběhu tohoto kurzu projdete se svým štěňátkem základy agility (tunýlky, příprava na zony, stranové povely), naučíte se nějaké triky, zahrajete si hry na rozvinutí osobnosti pejska a zejména pejska socializujete a naučíte se ho správně motivovat. Vyjímkou nebude ani výuka základní poslušnosti. Kurz začíná od 19.5.2017. Více info zde.


Absolvování semináře: Elektronické výcvikové obojky - mýty (předsudky) a fakta

3.3.2017

Víkend jsme opět strávili vzděláváním. A tentokrát se týkalo velmi kontroverzního tématu: "Elektronické výcvikové obojky - mýty (předsudky) a fakta." Byl to jeden z nejlepších seminářů, ne kvůli EVO, ale díky celé koncepci principů tréninku a učení psů a odnaučování nežádoucího chování. 

Kdy tento seminář vedl ten nejpovolanější, který by nikdy nedovolil, aby došlo k utrpení zvířete. Spousta majitelů psů by byla překvapena, že EVO je funkcí trestů téměř nepoužitelné a vede tímto způsobem k řadě neštěstí a utrpení zvířat, které tímto špatným použitím poté rozděluje společnost na dva nesmiřitelné tábory a dává půdu na vznik právě řadě mýtů, předsudků a nepochopení. Když už použít EVO (např. když pes loví zvěř), tak nikdy funkcí trestu, ale naopak jako nástroj pro upevnění předem naučeného cviku. EVO je nástroj, nikoliv motivace. EVO netrestá zvíře, to člověk, který z nepochopení mačká tlačítko. A proto jsme rádi, že tento seminář v této problematice prohloubil zas o trochu naše znalosti a my Vám tyto naše znalosti můžeme předat a nasměrovat Vás tak správným směrem, aby jste nenaletěli trendu "rozsvěcování" psů, které dokonce i řada cvičišť učí... 


KURZ: Agility - otevíráme!

27.2.2017

Od 21.5.2017 otevíráme dva kurzy Agility. Povede je naše nová zkušená trenérka a závodnice Aneta. Více o kurzu zde.


Vystoupení v mateřské školce Jitřenka v Mladé Boleslavi

17.2.2017

Tak dnes jsme byli v mateřské školce Jitřenka :) Předvedli jsme dogdancingové triky a poté si děti mohli psa pohladit a  i si s ním hrát. Od dětí jsme jako poděkování dostali dárek v podobě kreslených psů a samozřejmě pamlsky pro pejsky ;) Moc děkujeme Elišce Štencové a především Díje, protože ty malé uličníky zvládla na jedničku s hvězdičkou ;) 


Cvičiště otevřeno!

13.2.2017

Ahoj všem, zima nás letos pěkně překvapila a to tak, že jsme museli přerušit činnost na cvičišti, jelikož navátý sníh vytvořil 40cm vrstvu sněhové pokrývky, kde nebylo možné se věnovat výcviku. Nyní je s oblevou vše jinak! ;) Sníh na cvičišti stále je, ale již to umožňuje se věnovat tréninku psů. Dokonce už i auto tam lze zaparkovat :) Hodiny jsou opět vypsány na Reservio, případně email, FB a mobil. Těšíme se! ;)


KURZ: Základní provozní poslušnost

28.1.2017

Od 1.4.2017 otevíráme kurz Základní provozní poslušnosti, který obsahuje 5 výcvikových lekcí včetně úvodní teorie. Kurz je vhodný pro všechny majitele bez rozdílu zkušeností a pro jejich psy bez rozdílu věku, velikosti, plemene a dalších. Více


Socializační procházka

26.1.2017

Zveme Vás na další socializační procházku, kde se majitelé unaví spolu se svými pejsky :) Na procházku mohou jít psi bez rozdílu plemen, velikosti, zkušeností či věku :) Procházky se samozřejmě můžou zúčastnit i lidé bez psa, tedy celé rodiny, kamarádi... A pokud by jste chtěli pejska, tak Vám zajistíme pejska z partnerského útulku Mělník, kde pejskovi určitě uděláte velikou radost ;) Více 


Proběhla Socializační procházka

22.1.2017

22.1.2017 proběhla socializační procházka  po okruhu Drábských světniček. Vyvedlo se počasí a sešla se skvělá parta lidí i psů. Bylo to opravdu výborné a moc se těšíme na další. Všem moc děkujeme za účast! ;)


Seminář - Klikr - trénink

13.1.2017

11.3.2017 v Novém Bydžově ve spolupráci s Agility Nový Bydžov proběhne seminář na téma: Klikr - trénink. Seminář je vhodný pro začátečníky. JIŽ OBSAZENO.


Socializační procházka

2.1.2017

Zveme nás na socializační procházku, kde se majitelé unaví spolu se svými pejsky :) Na procházku mohou jít psi bez rozdílu plemen, velikosti, zkušeností či věku :) Procházky se samozřejmě můžou zúčastnit i lidé bez psa, tedy celé rodiny, kamarádi... A pokud by jste chtěli pejska, tak Vám zajistíme pejska z partnerského útulku Mělník, kde pejskovi určitě uděláte velikou radost ;) Více


Šťastný nový rok 2017!

30.12.2016

Blíží se konec roku a to je vždy čas na sumírování. Psí školu jsme otevřeli na podzim a za tu dobu nás navštívilo 74 klientů, uspořádali jsme 5 tématických seminářů, kterých se účastnilo 64 klientů, poskytli jsme rady několika desítkám klientům přímo u nich doma, spolupracovali jsme se školami s cílem vzdělávání dětí a mnoho dalšího. Za Vaši přízeň Vám mnohokrát děkujeme a jen nám to ukazuje stále se zvyšující trend a touhu majitelů psů za vzděláváním a hledáním cest, kde se k tvarování chování psů nepoužívají donucovací prostředky, řev, psychický nátlak, demotivace a další.  

Ale naopak chcete, aby pes jednotlivé povely sám vykonával s radostí a ať už to jsou triky nebo životně důležité povely. Za to Vám patří veliká úcta. nicméně nespíme na vavřínech a můžeme Vám prozradit, že příští rok bude ještě našlapanější. Plánujeme další semináře, víkendovky, letní tábory, vybavení cvičiště, vzdělávání dětí, spolupráce se školami, vzdělávání široké veřejnosti a mnoho dalšího. I za Vaše nápady a připomínky budeme rádi ;) Tímto Vám chceme ještě jednou poděkovat a zároveň popřát mnoho úspěchů a zážitků Vám i zvířátkům v novém roce! :) 


SEMINÁŘ: Přivolání

25.12.2016

Přivolání je rozhodně nejtěžší cvik v životě psa. Bez tohoto cviku se však neobejde žádný majitel psa. Na spolehlivém přivolání nezřídka stojí bezpečnost psa či okolí...
Seminář je vhodný jak pro úplné začátečníky, majitelé štěňat, tak i pro pokročilé psovody či problémové psy. Nezáleží na zkušenostech psovoda ani psa. Více


Veselé Vánoce přeje Psí škola Arka

24.12.2016

Všem přátelům Psí školy Arka a psím kamarádům přejeme pohodové Vánoční svátky! Dvounohým i čtyřnohým kamarádům přejeme samozřejmě bohatého Ježíška ;) 


Hráli jsme si na Ježíška v Útulku Mělník

24.12.2016

Tak dnes jsme si byli hrát na Ježíšky v Útulku Mělník! Obdivujeme práci těchto nezištných lidí. Děkujeme všem klientům Psí školy Arka, Zvěrokruhu - Marie Fajtová a Coop Katusice -Zdenča Maršíková. Ještě jednou veliké díky!!!


Proběhl seminář Chůze na vodítku - STOP tahání

19.12.2016

17.12.2016 proběhl za hojné účasti seminář: Chůze na vodítku - STOP tahání. Seminář se skládal ze dvou bloků: první byl teoretický, kde jsme probrali jak se psi učí, signál pro odměnu a vysvětlili si, proč nefungují škrťáky, ostnáče atd., proč psi na vodítku tahají a probrali jsme jak toto chování napravit. Druhá část byla čistě praktická, kde jsme nabyté vědomosti přenesli do praxe ;) Moc všem děkujeme!


Proběhl seminář KLIKR - Trénink

4.12.2016

Dne 3.12.2016 proběhl seminář Klikr - Trénink v klubovně TJ Sokol Katusice a ihned poté proběhla socializace šťěňátek. Témata byla: Jak se psi učí, proč je důležité mít signál pro odměnu, efektivita klikr - tréninku, jak zavést klikr do výcviku, co vše může být signálem pro odměnu a mnoho dalšího. Nesměla chybět praktická cvičení a diskuze, poradenství a ukázky dle přání klientů.  Taktéž Vás zveme na následující seminář: Chůze na vodítku - STOP tahání dne 17.12.2016 opět v zateplené klubovně v Katusicích, kde bude opět připraveno i občerstvení. Více informací níže, v aktualitách, v sekci termíny nebo na FB. Moc děkujeme a těšíme se na další trénink!


Sbírka na pomoc psům v útulku!

1.12.2016

Ahoj všem! Blíží se Vánoce a to je čas, kdy je třeba myslet na ty, kteří naši pomoc potřebují. Proto poprosím všechny, co chtějí pomoci, aby na semináře, výcviky, ale i z prosté nežištné pomoci přinesli co mohou pro psy v útulku Mělník. Vše co zvířatka potřebují- krmivo, pelíšky, misky, obojky, vodítka, kšírky, náhubky, stelivo pro kočky, tvrdé pečivo, pamlsky, odblešovadla, šampony, odčervovací pasty a tablety, přepravky, kočičí WC, škrabadla, klece pro hlodavce a ptactvo, hračky, deky, stavební materiál apod. Ale také např. vitamíny pro kojící feny, přípravky na klouby pro seniory atd..

Moc všem děkujeme!


TIP na Vánoční dárek!

22.11.2016

Nevíte, co dát svým blízkým k Vánocům? Chcete jim udělat radost a přitom jim dát praktický dárek? Tak jim darujte dárkový poukaz na 10 individuálních lekcí do naší psí školy. Pro více info nás kontaktujte! ;)


Proběhl KURZ - Jak snížit reaktivitu psa na jiné psy

20.11.2016

17.11.2016 proběhl kurz na téma reaktivity psů na jiné psy. Cílem kurzu bylo seznámit účastníky s tím, co je reaktivita, proč vzniká a jak s ní pracovat. Všem moc děkujeme! Foto na FB či na vyžádání


KDY: 17.12.2016 od 13:00 - konec cca 16:00
KDE: Klubovna TJ Sokol Katusice (kompletní zázemí) - Mladá Boleslav
CENA: 250 Kč se psem, 150 Kč bez psa
S SEBOU: Pamlsky, pomůcky, co běžně používáte při výcviku, pevný obojek, vodítko (délka 2-3m, může být i Flexi vodítko)

Potvrzení účasti posílejte na info@psiskolaarka.cz, či volejte na 607 080 580
Těšíme se!

KURZ - Chůze na vodítku - STOP tahání

19.11.2016

Kurz vhodný pro všechny, co mají problém s chůzí na vodítku. Ale i pro ty, co se chtějí o tomto problému dozvědět více. Vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pokročilé. Nezáleží na zkušenostech psovoda, stáří či plemenu psa.

- Jak se psi učí
- Signál pro odměnu
- Proč pes tahá na vodítku
- Diskomunikace při chůzi na vodítku
- Náprava chování
- Různé režimy chůze na vodítku
- Změna směru
- Míjení
- Praktické lekce


Socializační kurz pro štěňata

19.11.2016

Kurz je určen pro šťeňata všech plemen za účelem socializace a vtiskávání vhodného chování. Součástí kurzu je řízená socializace, aby si štěně z kontaktu s jiným psem vždy vzalo pozitivní zkušenost, která mu v budoucnu pomůže v jeho přirozeném rozvoji.Štěňata budou postupně seznamována a seznamování bude komentováno. Přihlíženo bude ke staří, velikosti a temperamentu štěněte.

KDE: Klubovna TJ Sokol Katusice

KDY: 17.12.2016 od 16:30-17:30

Cena: 120 Kč

Přihlášky: na info@psiskolaarka.cz (do přihlášky uveďte jméno psa, stáří, plemeno a váhu)

Děkujeme a těšíme se


Přihlášky: na info@psiskolaarka.cz (do přihlášky uveďte jméno psa, stáří, plemeno a váhu)

Děkujeme a těšíme se

Socializační kurz pro štěňata

19.11.2016

Kurz je určen pro šťeňata všech plemen za účelem socializace a vtiskávání vhodného chování. Součástí kurzu je řízená socializace, aby si štěně z kontaktu s jiným psem vždy vzalo pozitivní zkušenost, která mu v budoucnu pomůže v jeho přirozeném rozvoji.Štěňata budou postupně seznamována a seznamování bude komentováno. Přihlíženo bude ke staří, velikosti a temperamentu štěněte.

KDE: Klubovna TJ Sokol Katusice

KDY: 3.12.2016 od 17:30-18:30

Cena: 120 Kč


KDY: 3.12.2016 od 13:00 - konec cca 17:00
KDE: Klubovna TJ Sokol Katusice (kompletní zázemí) - Mladá Boleslav
CENA: 350 Kč se psem, 250 Kč bez psa
S SEBOU: Pamlsky, pomůcky, co běžně používáte při výcviku, klikr
Potvrzení účasti posílejte na info@psiskolaarka.cz, či volejte na 607 080 580
Těšíme se! 

Seminář - Klikr Trénink

19.11.2016

Seminář je vhodný, jak pro úplné začátečníky, tak pokročilé. Nezáleží na zkušenostech psovoda, stáří psa či plemenu. Je pro všechny, co se chtějí dozvědět o principu klikr - tréninku a výcviku psů pomocí pozitivní motivace. Místo klikru se běžně používá i slovní marker (konkrétní slovo)

- Jak se psi učí
- Jak funguje klikr
- Proč používat signál pro odměnu (klikr)
- Funkce klikru
- Jak na déle trvající chování
- Motivace a odměňování
- Jak psa něco naučit - techniky tvarování
- Složené chování - řetězení
- Závádění povelu (chování pod kontrolou signálu)
- Klikr hry
- Praktické ukázky - dle úrovně psovoda a psa (vždy na klientovi)


Plánujeme do konce roku 2016

14.11.2016

Do konce tohoto roku plánujeme uspořádat ještě dva tématické semináře. Všechny semináře již budou v hale. Vedle těchto seminářů bude opět probíhat socializace štěňátek. Témata:

 • Chůze na vodítku
 • Klikr - trénink

Pro více info nás kontaktujte!


Proběhl seminář na pachové práce (nosework + stopa)

14.11.2016

13.11.2016 za nádherného počasí proběhl seminář na pachové práce (Nosework + stopa), účast byla velmi hojná. Všichni psovodi i psi byli skvělí a pevně věříme, že tento seminář bude prvním krokem za objevováním pachových prací. Všem ještě jednou moc děkujeme. Fotky jsou na FB stránkách nebo po kontaktování. Ještě jednou děkujeme


Kam směřuje kynologie?

8.11.2016

Za poslední roky se postavení psů ve společnosti změnilo téměř od základů. Vše začalo vzájemnou spoluprácí vlků s lidmi. Ještě nyní se vedou spory o tom, kdo vlastně koho ochočil jako prvního :) Nicméně před tísici lety začalo vznikat pouto mezi lidmi a psy. Přes jejich pracovní využití se psi dostali v poslední době do úplně nové role. A to do role společenských tvorů v lidských domácnostech. Možná je třeba si uvědomit, že ten skok je pro psy tak moc rychlý, že je velmi těžké se pro ně v naší době zorientovat. Co si budeme povídat, problém s tím mají i samotní lidé. Více


Nově cvičíme v Novém Bydžově!

5.11.2016

Nyní máme pravidelné výcviky v Novém Bydžově! Cvičíme na louce v blízkosti hřbitova. Taktéž se rýsují výcviky v Praze a nebráníme se dalším lokalitám, abychom naše služby přivezly až k Vám. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat. Vaše Psí škola Arka


Jak snížit reaktivitu psa na jiné psy - kurz

3.11.2016

Kurz zaměřený pro majitele psů, kteří mají zvýšenou reaktivitu na psy, lidi, prostředí a další. Na kurzy se dozvíte teoretické a praktické informace, jak s Vaším psem pracovat a jak jeho reakce snižovat.  
OBSAH:
Jak se psi učí
Habituace / Sensitizace
Proč je pes reaktivní
Co pes získá danou reakcí (jak se odmění)
Vzdálenosti (Pozorovací, kritická, ...)
Vzruch a útlum
Proč nefungují tresty a donucovací prostředky
Nástroje pro nápravu chování
Signál pro odměnu
Pilíře pro snížení citlivosti na podněty (psy) - desentizace
Praktické lekce - simulace nácviku 

KDE: Areál Psí školy Arka
KDY: 17.11.2016 od 13:00
SEBOU: Pevný obojek, vodítko (2-3m), židličku, (klikr)
CENA: 350 Kč
Přihlášky na info@psiskolaarka.cz


Těšíme se! 


Socializační kurz pro štěňata

31.10.2016

Kurz je určen pro šťeňata všech plemen za účelem socializace a vtiskávání vhodného chování. Součástí kurzu je řízená socializace, aby si štěně z kontaktu s jiným psem vždy vzalo pozitivní zkušenost, která mu v budoucnu pomůže v jeho přirozeném rozvoji.
Štěňata budou postupně seznamována a seznamování bude komentováno. Přihlíženo bude ke staří, velikosti a temperamentu štěněte.
KDE: Cvičiště Psí školy Arka
KDY: 13.11.2016 od 15:30-16:30
Cena: 120 Kč
Přihlášky: na info@psiskolaarka.cz (do přihlášky uveďte jméno psa, stáří, plemeno a váhu)
Děkujeme a těšíme se


Seminář - pachové práce (stopy a nosework)

31.10.2016

Seminář je určen jak pro úplné začátečníky, tak pokročilé. Je určen pro lidi, kteří chtějí rozvíjet pachové dovednosti svého psa. Je to přirozená práce psa, která psy velmi baví. Výborné pro zabavení a zaměstnání psa. Rozvíjí soustředěnost. Nezáleží na věku psa, nezáleží ani na plemeni. 

OBSAH:
30 minut - teorie - úvod do pachových prací, nácvik stopování, označování předmětu, nosework
Poté praxe - každý pes zvlášť
Vhodné jak pro štěňata. tak i úplné začátečníky.
Během celého semináře bude prostor pro diskuzi a komentování jednotlivých kroků nácviku.


KDE: Cvičiště Psí školy Arka (louka pro nácvik stopování je hned vedle)

KDY: 13.11.2016 od 13:00 - konec - dle počtu psů
SEBOU: Pamlsky, žrádlo, pevný obojek, židličku, vodítko, psa :) a dobrou náladu
Cena: 250 Kč
Přihlášky: na info@psiskolaarka.cz

Děkujeme a těšíme se


Odměňujete správně svého psa?

29.10.2016

Správně odměnit psa není zas tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Nejdříve je třeba si uvědomit, co je pro psa odměna. Držme se vždy pravidla, že co je odměna, určuje jen a pouze Váš pes viz. článek Motivace psa. A určuje to ještě pes v konkrétní čas a v konkrétní situaci. VícePřednáška pro děti 3. ZŠ v Mladé Boleslavi

19.10.2016

Opět jsme zavítali mezi nejmenší, které jsme vzdělávali, jak se chovat k čtyřnohým mazlíčkům. Součástí bylo opět vystoupení a nesměla chybět ani poznávačka plemen včetně fofoláka Ftefana ;)


Proběhl teoretický seminář o výcviku psů pozitivní motivací

16.10.2016

Proběhl teoretický seminář o výcviku psů pozitivní motivaci. Dotkli jsme se témat jako proč je trénink pro psy důležitý, jak se psi učí, proč je operantní podmiňovani (pozitivka) pro výcvik vhodnější, jak se tímto způsobem pes učí dané cviky, proč používáme klikr, motivace, odměňování a mnoho dalšího. Všem, kteří se účastnili našeho prvního semináře děkujeme. 


Je můj pes dominantní?

12.10.2016

Psí dominance je doslova fenomén mezi pejskaři a slouží k řadě výmluv psovodů, když se podivují nad psím chováním. Psí dominance je opravdu všude používána. Nedávno jsem se byl podívat na štěňata a pomoci při výběru a už u 7 týdenních štěňat se skloňovala dominance. Občas slyším, že klienta pes je určitě dominantní, a já se pak snažím vysvětlit, že tak to určitě není. Pes určitě neulehá ke spánku a celou noc nepřemýšlí, jak by nad celým domem přebral kontrolu. Tohoto způsobu učení není ani schopen. Více


Vzdělávali jsme se na semináři pod nejlepším trenérem psů na světě - Bartem Bellonem

11.10.2016

8.-9.10. jsme byli účastníky semináře toho nejlepšíha trenéra psů na světě. Seminář organizoval Jiří Ščučka a jeho tým. Jednalo se o poslední seminář Barta Bellona v Evropě, poté se již bude věnovat pouze své výcvikové školy v Belgii. Bart nám dovolil nahlédnout pod pokličku TOP tréninků psů a detailně nám představil nejdokonalejší systém pro výcvik psů - systém NEPOPO. Bylo nám velkou ctí!


Velký teoretický seminář o výcviku psů - pozitivní motivace - 15.10.2016

4.10.2016

Chcete mít vychovaného a vycvičeného pejska? Řešíte problém, či situaci se svým psem? Nevíte, jak na to? Nechcete psa ale bít, ponižovat ho, trestat ho, ale naopak chcete, aby s Vámi spolupracoval? Tak pak je tento velký teoretický seminář o výcviku psů pozitivní motivací právě pro Vás!

 • Čeho se dotkneme?
 • Proč je trénink důležitý
 • Jak se psi učí
 • Signál pro odměnu (klikr a jak na to)
 • Plánování (rozfázování cviku)
 • Techniky tvarování 
 • Motivace
 • Odměňování
 • a mnoho dalšího

Seminář proběhne ve třídě ZŠ Katusice. Seminář je bez psů. Cena - 300 Kč

Přihlášky posílejte na:

607 080 580

č.ú.: 1021591975/6100

do zprávy uveďte své jméno 

www.psiskolaarka.cz 

FB událost zde


Jak se psi učí

2.10.2016

Pochopení principů, jak se pes učí, je vedle pochopení psí řeči, jeho signálů a dalších, základním stavebním kamenem pro bezproblémové soužití s Vaším psem. Pochopením těchto principů můžete být se psem na jedné komunikační vlně a máte možnost efektivně a nenásilně modelovat chování psa ke spokojenosti obou. Více


Den zvířat na ZŠ Katusice

30.10.2016

Zúčastnili jsme se Dne zvířat na ZŠ Katusice. Žákům prvních až pátých tříd jsme ukázali ukázky práce se psem (Dogdancing a Dogfrisbee), ale také jsme děti pomocí přednášky vzdělávali. Přednáška obsahovala:

 • poznávačku plemen
 • jak se chovat, když si chci pohladit pejska
 • jak se chovat, když potkáme cizího pejska
 • základy soužití se psem
 • psí řeč
 • respekt a komunikace k psovi

Máme dohodu s veterinární klinikou k tréninku ke spolupráci

29.9.2016

Můžeme Vás s radostí informovat, že jsme se dnes dohodli s veterinární klinikou v Mladé Boleslavi k cílené spolupráci. Cílem spolupráce je Trénink ke spolupráci (Husbandry Training), kdy jsou psi trénováni  a připravováni na různé veterinární zákroky, které budou probíhat v ordinaci. Tudíž psi nebudou trénováni, aby spolupracovali jen s Vámi doma při různých nutných zákrocích, ale zvyknou si i na kliniku ordinace a tzv. bílé pláště ;)