Agresivní a problémové chování

každý pátek v podvečer - Ml. Boleslav a okolí

každou středu v podvečer - Praha a okolí

Potkáte jiného psa či se k Vašemu psu někdo přiblíží a Váš pes je najednou jak smyslů zbavený? Štěká, vrčí, zmítá se na vodítku, útočí či se naopak krčí a snaží se utéci? Máte tedy reaktivního psa, který na všechny tyto podněty reaguje z důvodu strachu a jeho chování je motivováno pudem sebezáchovy.

Naučíme Vás, jak posílit sebevědomí Vašeho psa, jak reagovat v těchto situacích a jak vysvětlit psovi, že se daného podnětu nemusí bát, ale že naopak klid v přítomnosti nepříjemného podnětu se mu vyplatí.


Veškeré metody výcviku jsou nenásilné. Nejsme příznivci hrubých a nátlakových metod, které tuto situaci ještě zhorší. Fungují pouze tehdy, když se pes bojí více hrubé reakce psovoda než předchozího samotného podnětu (pes, cizí člověk atd.). Naopak k práci se psem používáme moderní způsoby výcviku zvířat, které vedou ke snížení citlivosti Vašeho psa. 

OBSAH:

  • vysvětlíme, proč se Váš pes chová agresivně
  • jaké jsou základní pilíře pro práci s reaktivním psem
  • dozvíte se, jak psa motivovat
  • dozvíte se, jak funguje klikr a jak ho používat za účelem snížení citlivosti psa
  • naučíte se základní povely, do kterých budete psa při neadekvátní reakci přesměrovávat
  • a to vše budeme stále procvičovat a ukazovat si v praktickém cvičení na cvičišti, simulovaných situacích, ale i v běžném provozu.

Motivující příběh Deriho